Listopad 29, 2016 | Dieta, Zdrowie

Chcesz od życia więcej? Podejmij wyzwanie i przyjdź na trening

Zdecydowałaś się zadbać o swoje ciało i zacząć regularny trening? Brawo! Najtrudniej jest zacząć, więc połowę sukcesu masz już za sobą. Przed Tobą wiele trudnych momentów, mnóstwo wyrzeczeń, treningów, wylanego potu i łez, ale pamiętaj, że na końcu tej drogi znajduje się Twój upragniony cel – wymarzona sylwetka i zdrowie.

 

Musisz zdać sobie sprawę, ze metamorfoza to proces długotrwały, który wymaga czasu i którego efektów nie warto zmarnować. Cierpliwość, wytrwałość, systematyczność – to cechy, które będziesz musiała w sobie znaleźć, aby wygrać tę walkę. Zdecydowałaś się zadbać o swoje zdrowie – pamiętaj, że prawdziwe efekty osiągniesz tylko dzięki trwałej miłości do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Trening to słowo klucz. Nie trać początkowego zapału, a pierwsze efekty, które samodzielnie w niedługim czasie zobaczysz, zmotywują Cię do dalszego działania. Podejmij to wyzwanie i pokochaj zdrowy styl życia!

 

Kontroluj swoje myśli

Niejednokrotnie podejmowałaś próbę zmiany swojego wyglądu, ale zawsze coś Ci stawało na drodze, pojawiały się nowe wymówki? Nie obwiniaj się! To podświadome działanie Twojego mózgu, który stosuje zagrywki, aby „chronić” organizm przed tym co nienaturalne. Jeżeli do tej pory wysiłek fizyczny, trening czy zbilansowana dieta nie były mu znane, będzie na wszelkie sposoby próbował Cię odwieść od planu. Tym razem mu się nie uda, bo poznałaś jego działanie i jesteś w stanie go pokonać. Rzuć mu wyzwanie i pokaż kto tak naprawdę tu decyduje!

 

Strach przed…

Zmiany w życiu wymagają od Ciebie wyjścia z Twojej strefy komfortu. Jeżeli stawiasz ogromne wyzwanie przed sobą, Twój mózg może być przerażony tą wizją. Może zacząć wysyłać sygnały, które będą miały na celu odwiedzenie Cię od Twojego celu. A to, że może lepiej przełożyć trening na jutro bo dzisiaj źle się czujesz, a to, że musisz skończyć jakiś projekt albo że mąż/żona akurat dzisiaj mnie bardzo potrzebuje. Brzmi znajomo? A może jeśli paradoksalnie osiągniesz swój cel, inni się od Ciebie odwrócą? To wszystko tkwi wyłącznie w Twojej głowie. Poczucie lęku zniwelujesz stawiając małe kroczki i na bieżąco się odnajdując w sytuacji. Jeśli dodatkowo znajdziesz ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach i celach, nie będziesz osamotniona w swoich postanowieniach i wygrasz. Świat się nie zawali, jeśli skoncentrujesz się przez krótką chwilę na swoim zdrowiu. Zawali zaś, jeśli tego nie zrobisz.

 

Wyznacz sobie cel

Musisz zaplanować w swojej głowie konkretny cel – tak, aby Twój mózg mógł obrać drogę do jego osiągnięcia i zapewnić sukces tej misji. Pomocne okaże się wyznaczenie długoterminowej perspektywy, wobec której utrata wagi będzie się wydawać jedynie skutkiem ubocznym ćwiczeń. Prawdziwym rezultatem stanie się zdrowie, lepsza sprawność fizyczna, dobre samopoczucie i większa pewność siebie. Pomóż sobie, zobrazowując swój cel na kartce, którą zawiesisz w widocznym miejscu – możesz wzbogacić ją cytatem czy motywującym zdjęciem. Dzięki temu codziennie będziesz miała przed oczami swoje marzenie, do którego realizacji dążysz. Wsparcie bliskich dodatkowo pomoże Ci twardo trzymać się obranej drogi.

 

Znajdź swoją dyscyplinę

Kluczem do sukcesu w Twoim przypadku może się okazać znalezienie aktywności fizycznej, która będzie sprawiać Ci radość. Wybór trenowania tego, co kochasz, dodatkowo motywuje. Nudne ćwiczenia zastąp jazdą na rowerze, pływaniem, tańcem lub jakimkolwiek innym rodzajem ruchu. W tym chodzi przede wszystkim o złapanie „bakcyla”. Zaproś na wspólny trening kogoś bliskiego – gdy ćwiczymy w grupie łatwiej jest osiągnąć regularność, a Twoje ewentualne wymówki szybko zostaną zastąpione przez zdrową rywalizację. Wzajemna motywacja działa!

 

Czas i kontrola

Drakońskie diety, magiczne tabletki i treningi przynoszące szybkie efekty są przereklamowane! Zaplanuj dokładnie swoją zdrową dietę w oparciu o produkty bogate w witaminy i składniki niezbędne dla organizmu. Zrezygnuj z podjadania pomiędzy posiłkami i odrzuć niezdrowe przekąski. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, wybierz się do dietetyka po pomoc w skomponowaniu zdrowego menu. Trening rozpocznij spokojnie, na początku ćwicz co drugi, trzeci dzień, żeby dać czas organizmowi na przystosowanie się do nowej sytuacji. Pewności Twoim działaniom doda trening pod okiem profesjonalnego instruktora, a motorem napędowym okaże się aktywność w grupie, która jeszcze bardziej motywuje. Pamiętaj, że na wymarzone efekty trzeba będzie poczekać, ale brak pośpiechu w zmianie sylwetki uchroni Cię przed powrotem do dawnego wyglądu.

Motywuj się, nagradzaj i kochaj SIEBIE! Powodzenia!

 

 

Odbierz zaproszenie