Luty 24, 2017 | Trening

ZUMBA – POSTAW PIERWSZY ROZTAŃCZONY KROK!

Przyjście na pierwszy trening, niezależnie od dyscypliny, może wiązać się z niepewnością lub stresem. Czy sobie poradzę? Czy spodobają mi się zajęcia? Może lepiej wybrać coś innego? Wielu ćwiczących stawia przed sobą takie pytania tuż przed treningiem. Jakie podejście zastosować, by nie zniechęcić się zbyt szybko i dać sobie szansę na odnalezienie pasji w nowej dyscyplinie? Na przykładzie Zumby opowie o tym Anna Cegłowska – prowadząca zajęcia w Tonezone! Z pewnością zaczaruje Cię Zumba!

Zumba to bardzo uniwersalne zajęcia, które spodobać się mogą wszystkim. Energetyczne połączenie elementów wielu styli tanecznych, takich jak salsa, reggaeton, hip-hop, samba czy tańce orientalne z podstawowymi krokami fitness – pozwala każdemu odnaleźć w niej coś dla siebie. Duży wysiłek i setki palonych kalorii połączone z dozą pozytywnej energii przyczyniają się do jej rosnącej popularności. Żeby dostrzec płynące z zajęć korzyści, trzeba jednak dać sobie trochę czasu. Weź udział w kilku zajęciach z jednym instruktorem, zapoznaj się ze sposobem ich prowadzenia. Nie zniechęcaj się, na początku nie wszystko się udaje. Z każdą kolejną piosenką początkowo problematyczne kroki będą stawać się coraz prostsze, a Ty szukać będziesz kolejnych wyzwań, których Zumba na pewno Ci dostarczy!

Nie oczekuj formuły znanej z zajęć nauki tańca – nie znajdziesz tu nauki choreografii na sucho. Na tym polega magia Zumby, już od pierwszych zajęć wpadasz w wir muzyki, tańczysz i trenujesz, a układy opanowujesz na bieżąco naśladując instruktora. Pamiętaj, że jesteś na sali dla siebie, i nie przejmuj się, jeśli nie będziesz w stanie powtórzyć wszystkiego. Zsynchronizowanie kroków, ruchów rąk i rytmu całego ciała wymaga wprawy, której nabierzesz bardzo szybko. Na początku skup się na jednym elemencie i stopniowo podnoś poziom trudności. Nic tak nie poprawia nastroju jak zauważalny rozwój!

Nie unikaj wzroku innych uczestników, pamiętaj, że każdy zaczynał tak samo jak Ty. Nie chowaj się gdzieś z tyłu! Stań pośrodku sali, obserwuj innych, bardziej doświadczonych tańczących – to bardzo dobry sposób na naukę układów. Nie wstydź się, gdy coś Ci nie wyjdzie, na zajęciach nie ma rywalizacji – wszyscy jesteśmy na sali po to, żeby się dobrze bawić!

Na koniec najważniejsze! Otwórz się na innych uczestników, uśmiechnij się do osoby tańczącej obok i baw się dobrze! Podążając za tymi wskazówkami gwarantuję, że od razu poczujesz pozytywną atmosferę wypełniającą salę treningową.

Do zobaczenia na zajęciach!

Odbierz zaproszenie