Lipiec 7, 2017 | Motywacja

ZACHOWAJ ZDROWY ROZSĄDEK!

W sporcie, tak samo jak w życiu, trzeba umieć zachować zdrowy rozsądek. Spojrzenie z dystansem na samego siebie, swoje osiągnięcia i możliwości, mierzenie siły na zamiary oraz pozytywne emocje – to klucz do sukcesu w życiu zawodowym, prywatnym i, co nie powinno nikogo dziwić, w sporcie. O tym, jak osiągnąć spełnienie w sporcie opowiada osoba, która sukcesywnie dąży do celu – trener Tonezone, Dorota Moczyńska!

Motywacja jest niezbędna do osiągnięcia celu. Pojawia się nagle, spoglądasz w lustro i postanawiasz, że od jutra bierzesz się za siebie. Ubierasz sportowy strój i biegniesz na siłownię. To ten etap, kiedy chcesz i dajesz z siebie wszystko. Niestety, nigdy nie trwa on wiecznie, a spadek motywacji jest nieunikniony. Pytanie brzmi: jak go przetrwać i nie zerwać ze zdrowymi, sportowymi nawykami?

Przede wszystkim musisz traktować sport jako przyjemność. To nie tylko zawzięta walka o uzyskanie coraz to lepszych rezultatów i modyfikowanie swojego wyglądu, ale także jedna z aktywności, dzięki której czujemy się lepiej. Pasja to coś, co sprawia radość z wykonywania – niech wizyta na siłowni stanie się Twoim hobby. Trening ma być dla Ciebie, nie Ty dla treningu. Nie stawiaj sobie za cel osiągnięcia figury jak najpopularniejsze instagramowe modelki – musisz uzbroić się w cierpliwość. Dążenie za wszelką cenę do zrzucenia X kilogramów, bądź powiększenia obwodu bicepsa o X centymetrów tylko zmęczy i zniechęci. Efekty przychodzą szybko, ale nie tak szybko, by osiągnąć idealną formę w ciągu miesiąca. Dlatego kluczem jest odpowiednie podejście. Zdjęcie ma być tylko pewną inspiracją, pamiętaj, że jest wyłącznie urywkiem z dnia, który nie zawsze jest kolorowy, a osiągnięcie takiej figury okupione było litrami potu i miesiącami zakwasów. Nawet Ci ,,idealni” modele nie zawsze mają w sobie tyle samozaparcia, by dzielnie trzymać się diety i codziennie przeprowadzić wyczerpujący trening. To tylko ludzie, których zdjęcia potrafią nieraz zakłamać rzeczywistość.

Poświęć czas za znalezienie swojego ulubionego formatu zajęć. Określ, co daje Ci radość i spełniaj się w tym. Nie ma znaczenia, czy będzie to Boot Camp, Spinning czy wolne ciężary. Każda aktywność jest dobra, a wkładając w trening dużo serca, na pewno zobaczysz efekty! Najważniejsza jest radość z treningu, nic tak nie wpływa na pozytywne skutki ćwiczeń, jak dodatkowa ilość endorfin, uśmiech na twarzy jest Twoim najlepszym przyjacielem podczas wizyty w klubie!

Każdy zaczynał od zera, a żeby utrzymać motywację, nie możesz porównywać się z najlepszymi. Równaj do nich, ale nie porównuj się – to zasadnicza różnica! Krok po kroku, każdy trening jest już sporym sukcesem. Fakt, że jakiś sportowiec wrzucił z rana zdjęcie, że robi przysiad z bardzo dużym obciążeniem, nie oznacza, że jesteś gorszy, jeśli wykonujesz to ćwiczenie bez żadnego obciążenia. Jeszcze nie tak dawno nie byłeś w stanie zrobić go poprawnie technicznie, to już jest Twój osobisty sukces!

Dlatego Tonezone jest tak unikatowym miejscem – otaczaj się ludźmi, w których znajdziesz wsparcie i radość zamiast zazdrości. Sport ma Ci dać coś znacznie więcej niż lepszy wygląd, trening ma być metodą na poprawę humoru, polepszenie samopoczucia… Ma być Twoim hobby, które pozwoli doskonale rozpocząć lub zakończyć dzień! Pozytywne emocje pozwalają mi funkcjonować na co dzień, gwarantuję, że są też kluczem do Twojego sukcesu.

Odbierz zaproszenie